Милан и Рома не се победиха и завършиха драматично 2:2 в среща

...

Рома възкръсна в последните минути на Сан Сиро и отне щастието от ръцете на Милан

Милан и Рома не се победиха и завършиха драматично 2:2 в среща от 17-ия кръг на Серия " А ".

Головете за домакините на " Сан Сиро " забиха Пиер Калюлю (30) и Томазо Побега (77), точни за римляните бяха Рожер Ибаньес (87) и Тами Ейбрахам (90+3).

След това тъждество " росонерите " събраха 37 точки и към този момент са на седем от Наполи и първото място. Рома от своя страна остава на шеста позици с 31 пункта.
 Сампдория - Наполи 0:2 в мач от Серия
Наполи не срещна проблеми при визитата си на Сампдория

Вижте детайлности

В 29-ата минута Диас стреля от отдалеченост, а Руи Патрисио мазета в корнер. При последвалото центриране Пиер Калюлю насочи неспасяем удар с глава и по този начин откри резултата в интерес на домакините.

Около четвърт час преди края Леао откри с пас непокрития Побега, който означи първия си турнирен гол за  " росонерите ".

Всичко в мача изглеждаше ясно, само че " вълците " съумяха да върнат едно попадение в 87-ата минута с първия си прецизен удар в мача, откакто Рожер Ибаньес се разписа с глава след осъществяване на корнер.

Голямата драма се случи в третата минута на добавеното време. При центриране от фаул Чиприан Татарушану мазета шута на резервата Неманя Матич, само че със своята добавка Ейбрахам беше точен и оформи крайното 2:2.

Милан - Рома 2:2